Nejnovější příspěvky
Příspěvky se připravují
Zůstaňte s námi...
Nejlepší příspěvky

Poklady kam se podíváš

Začíná nový měsíc, měsíc květen a teplé období našeho roku. Z budov se přemísťujeme ven a s tím i naše zpěvy a tance. Obhlížím při procházkách místa v mém okolí, kam by se dalo nerušeně chodit ... mně náš les stačí bohatě, na zpěv a tanec v něm jsem zvyklá ...

... ale ráda bych, abyste se ke mně někdy přidali. Rezonovat s lesem, sluncem a třeba vodou je nabíjející. Na nedělení procházce jsem některá místa nafotila. Není to divočina, lidksá ruka v nich působila pořádně, ale to je realita našeho světa.

Na takové cestě čerstvým vzduchem naberu nejen energii, ale sbírám do foťáku i krásy pro oko. Nechávám je zdobit přírodu.

A některé z nich nejsou jen pro oko, ale i pro zdraví. Kopřivy na vlasy, krev ... do špenátu, smoothie, čaje. Hluchavky do čajů i na žvýkání cestou. Z mladého smrčí se dá vyrábět zdravý med podobně jako z pampelišek. Spoustu zajímavých informací s fotografiemi o tom, co kolem nás roste a k čemu to je, se dozvíte z těchto mých poznámek ze semináře s panem Wolfem Dieterm Storlem. Stáhnout si je můžete zde: http://ulozto.cz/xQjnaGoy/bohatstvi-rostlin-kolem-nas-pdf a heslo je stesti777 .

Když jsem byla malá, chodívala jsem do tohoto lesa s kamarádkou. Tenkrát byl mnohem větší (nebo já mnohem menší, to je relativní :-) ). Nalézali jsme tam spoustu zajímavých drobností a žasly. Opravdu v tom lese žili skřítkové. Jednou jsme našly malý vánoční stromeček z tvrdého papíru s ozdobami, jindy malinkatou houpací síť nataženou mezi větvičkami ... a v tuto neděli tam byli skřítkové asi znovu :-)

Jo les ... zasnění, bylinky, květy, tady a teď a oproštění od myšlenek. A k tomu zpěv i tanec? Přidáte se někdy?

Pěknou středu Zuzka


Následujte nás
Zatím žádné tagy
Hledání podle štítků
Archiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now